Přepnout menu
+420 541 422 511info@moravia-consulting.com

Rugged robot

Hodnocení:
4 190 Kč
včetně RP a DPH
Skladem
SKU TT-RUGGED ROBOT
- +

Rugged Robot je náš první programovatelný robot pro venkovní použití! Robot je jako stvořený do těžších podmínek a umí se vypořádat s různými druhy terénu – včetně písku, štěrku, bláta, trávy, a dokonce i vody. Rugged Robot se chlubí funkcí Bluetooth a lze ho ovládat TacTile čtečkou nebo přes bezplatnou aplikaci pro tablety.

 

Klíčové vlastnosti:

Vlastnosti Rugged Robota

 • Jako stvořený pro venkovní použití
 • K dispozici je bezplatná programovací aplikace
 • senzory pro vyhýbání se překážkám
 • senzor světla pro automatické rozsvěcování světel
 • Dobíjecí
 • 3 nastavitelné režimy rychlosti
 • Kompatibilní s TacTile čtečkou

 • Podrobnosti
 • Více informací
 • Hodnocení
Podrobnosti

Soubory ke stažení

Uživatelská příručka

Rugged robot

Rugged robot je ideální pro použití venku, protože se díky své odolné robustní konstrukci a senzorům dokáže vypořádat s různými druhy terénu včetně písku, štěrku, bláta, a dokonce i vody. Naučte děti od 3 let programovat zábavným způsobem.

Ideální pro děti od 3 let

Rugged robot je vhodný pro děti z mateřských a základních škol jako užitečná pomůcka do výuky předmětů STEM (přírodní vědy, technika, technologie a matematika). Je jako stvořený pro venkovní použití a s jeho pomocí můžete u dětí snadno rozvíjejte programovací schopnosti, logické myšlení, prostorovou předstaivost a plánování, protože tento robot dokáže splnit i ty nejnáročnější výzvy. Se třemi nastavitelnými úrovněmi rychlosti můžete navíc děti naučit předvídat, jak rychle se robot může pohybovat v závislosti na terénu. Rugged robota můžete naprogramovat nejen tlačítky na jeho těle, ale také přes Bluetooth s pomocí počítače, tabletu, chytrého telefonu nebo TacTile čtečky.

Dobíjecí baterie

Rugged robot je napájen vestavěnou baterií, kterou můžete snadno dobíjet pomocí kabelu s konektorem DC 5.5x2.1 mm, který je součástí balení. Při plném nabití vydrží robot přibližně 6 hodin běžného používání (při nepřetržitém použití přibližně 1 a půl hodiny). Pokud je baterie zcela vybitá, její plné nabití může trvat až 2 hodiny.

Pro úsporu energie je Rugged robot vybaven funkcí přepnutí do úsporného režimu, která se aktivuje vždy, když robota nepoužíváte déle než 5 minut. Pro opětovné zapnutí stačí zmáčknout libovolné tlačítko. V režimu spánku spotřebovává robot velmi málo energie, takže nabitá baterie vydrží delší dobu.

Nastavení rychlosti a další senzory

Pro zpětnou vazbu je Rugged robot vybaven reproduktorem a LED diodami, díky čemuž je přístupnější i pro děti se zvláštními sluchovými či zrakovými potřebami. Ale Rugged robot toho umí mnohem víc!

Je vybaven senzorem pro vyhýbání se překážkám, takže při detekování překážky robot zacouvá a pokusí se najít alternativní cestu kolem ní, světelným senzorem, který při přechodu do tmavšího prostředí automaticky rozsvítit přední světla, a můžete si sami přepínat, jakou rychlostí se bude pohybovat:

 • Režim 1 – Robot udělá krátkou pauzu mezi jednotlivými příkazy.
 • Režim 2 – Robot při jízdě po přímce nedělá pauzy mezi jednotlivými příkazy.
 • Režim 3 – Robot při jízdě po přímce nedělá pauzy mezi jednotlivými příkazy, otáčky budou navíc ještě rychlejší pro lepší pohyb po nerovném povrchu.

Bluetooth

Rugged robot je vybaven technologií Bluetooth, takže ho můžete spárovat s tabletem, chytrým telefonem, počítačem nebo TacTile čtečkou a posunout programovací dovednosti dětí na vyšší úroveň.

Rugged robot si dokáže zapamatovat až 256 kroků

Rugged robota lze naprogramovat stejně jako Bee-Bota a Blue-Bota pomocí směrových tlačítek umístěných přímo na jeho těle, ale můžete si vyzkoušet i pokročilejší programování přes Bluetooth v tabletu či chytrém telefonu. Další možností je programování pomocí TacTile čtečky spárované přes Bluetooth, kdy jsou jednotlivé pokyny  umisťovány přímo do čtečky a po stisknutí tlačítka Go je robot splní. Při chybném naprogramování tak nemusíte začínat od začátku, ale stačí vyměnit pokyn a ověřit si znovu jeho správnost.

Kapacita čtečky Tactile je 10 pokynů, ale pro delší či náročnější program lze propojit až 3 čtečky k sobě, případně si pořídit rozšířenou sadu funkcí. Rugged robot se pohybuje po cca 20 cm dlouhých krocích, umí se otáčet o 45° a pamatuje si až 256 kroků.

Rugged robot aplikace

K ovládání Rugged robota můžete využít stejnojmennou aplikaci, ve které si naprogramujete požadovanou cestu a jednotlivé algoritmy můžete i jednoduše zopakovat. Stačí mít k dispozici tablet, který je vybaven Bluetooth nebo chytrý telefon. Aplikace je ke stažení zdarma a je dostupná pro tablety a chytré telefony s operačním systémem Android.

Více informací
Více informací
Značka TTS Group
Barva Šedo-černá
Hodnocení
Přidat své hodnocení