Přepnout menu
+420 541 422 511info@moravia-consulting.com

Fable Go!

Hodnocení:
18 990 Kč
včetně RP a DPH
Skladem
SKU SR-FABLE GO 2.5
- +

Učte se s Fablem

Fable je moduární robotický set, který lze využít v různých předmětech i třídách. Pomáhá studentům získat dovednosti potřebné ve 21. století.

Fable Explorer set je vhodný pro 1-4 studenty v jedné skupině.

Sada GO! obsahuje tyto prvky:

 • Podrobnosti
 • Více informací
 • Hodnocení
Podrobnosti

Fable Spin je vybaven dvěma otočnými konektory s enkodéry, které můžete naprogramovat nezávisle na sobě a získat tak možnost přesného rotačního pohybu o 360°. Aby se mohl robot pohybovat a bezpečně se vyhnout překážkám, má v těle zabudované senzory vzdálenosti, které spolu se senzory světla, barev a infračerveným senzorem pro komunikaci dělají z Fable Spin zábavného parťáka a nekonečnými možnostmi využití.

K Fable Spin také můžete přes Bluetooth připojit chytrý telefon s nainstalovanou aplikací Fable Face a proměnit ho v sociálního robota, jehož výraz můžete přizpůsobit pomocí algoritmů své vlastní náladě nebo ho naučit mluvit díky funkci text-to-speech.

 

Inovace

Fable je otevřený systém s pokročilými funkcemi. Díky sestavování prototypů robotů, které uspokojují potřeby skutečného světa, se studenti učí kreativitě a inovativním postupům.

Programování

Roboti musí být naprogramováni tak, aby vykonávali nějakou činnost. Začátečníci mohou začít programovat pomocí jazyka založeného na jednoduchých blocích. Zkušení studenti se mohou pustit do textového programování, které nabízí nepřeberné množství dalších funkcí.

Matematika

Roboty lze nejlépe ovládat s využitím matematiky. S Fable se budete zábavnou formou zabývat úhly, procenty, funkcemi a dalšími matematickými oblastmi.

Fyzika

Součástí Fable jsou motory a přesné senzory, které lze použít například při fyzikálních pokusech síly a pohybu. Data můžete nejdříve zaznamenat a poté analyzovat.

 

Systém Fable je složen ze tří typů modulů: funkční moduly, stavební moduly a rozšiřující moduly.

Funkční moduly

Díky funkčním modulům se roboti mohou pohybovat a vnímat svět okolo. Studenti vyvíjí počítačový program a využívají funkcionalitu modulů k dosažení požadovaného chování robotů. Moduly obsahují dobíjecí baterii a malý počítač, komunikují bezdrátově. Dongle může být připojen k počítači pomocí USB kabelu nebo k tabletu přes Bluetooth.

 

Stavební moduly

Součástí stavebních modulů není žádná elektronika, usnadňují však například sestavování robota, jeho chůzi či pohyby. Moduly jsou dostupné v různých tvarech a díky tomu můžete stavět roboty různých velikostí, od jednoduchých až po velmi složité.

Rozšiřující moduly

Díky rozšiřujícím modulům je možné spojit systém s dalšími systémy. K robotům můžete například připojit LEGO® paži, chytrý telefon se zapnutou aplikací Skype, 3D tiskovou robotickou hlavu nebo laserové ukazovátko, které je součástí produktu.

Fable má:

 • Robustní design, dostatečně stabilní, aby odolal náročným školním podmínkám
 • Kvalitní komponenty se silnými motory a přesnými senzory
 • Bezdrátové a bezkabelové připojení: bezdrátové programování a dobíjecí baterie
 • Silné magnetické spoje, snadno zapojitelné do sebe
 • Uživatelsky přívětivý, máte více času na výuku a objevování
 • Unikátní otevřený systém, který lze rozšířit pomocí LEGO® a vašich
  vlastních 3D výtisků

Programovací rozhraní

Díky USB dongle programují studenti roboty Fable bezdrátově pomocí rozhraní spuštěného na PC.

Rozhraní je rozděleno na různé úrovně podle znalostí studentů, a to od velmi jednoduchého vizuálního programování Blockly, přes pokročilejší vizuální programování Blockly, až po výkonné textové programování v Pythonu. V rozhraní můžete také provádět jednoduché zpracování dat pomocí grafů, nebo zaprotokolovat data do souborů a zpracovat je později, např. v MS Excel.

Aplikace Fable

Díky aplikaci Fable je programování robotů uživatelsky dostupnější a zajímavější.

První aplikace pro chytré telefony Fable Face je k dispozici na AppStore i Google Play. Studenti mohou díky Fable Face sestavovat interaktivní „sociální“ roboty, experimentovat s algoritmy, jejich pomocí ovládat a vizualizovat oči robota či používat akcelerometr telefonu. Fable také podporuje funkci text-to-speech, která mu umožňuje mluvit, a počítačové vidění pomocí kamery, díky kterému mohou studenti vytvářet pokročilé sociální roboty, čímž je Fable unikátní.

 

Stáhněte si Fable Blockly a začněte programovat v blokách nebo Phytonu

 

Stáhněte si aplikaci Fable Face a využijte senzory telefonu

 

Sada Explorer! obsahuje tyto prvky:

 

Více informací
Více informací
Značka Shape Robotics
Barva Bílá
EAN kód 5714250023430
Hodnocení
Přidat své hodnocení