Přepnout menu
+420 541 422 511info@moravia-consulting.com

InO-Bot robot

Hodnocení:
4 449 Kč
včetně RP a DPH
Skladem
SKU TT-INO-BOT
- +

Programujte a ovládejte našeho nejvyspělejšího robota za pomocí populárního Scratch programovacího jazyka nebo díky iOS aplikaci. InO-Bot byl speciálně navržen tak, aby obsáhnul co nejvíce programovacích lekcí. Děti tak mohou navrhovat a vytvářet zábavné a podnětné aktivity a tím rozvíjet své programovací dovednosti. Díky široké škále vstupů a výstupů programu, je možné vyzvat děti, aby stavěly sofistikované a chytré programy. InO-Bot se připojuje přes Bluetooth rozhraní a má obousměrnou komunikaci. Děti díky tomu mohou vidět výstupy v reálném čase a reagovat na ně. Průhledné pouzdro chrání nejen komponenty uvnitř, ale také Vám umožní vidět procesy, které se uvnitř robota odehrávají.

Zdarma dostupný Scratch program a iOS aplikace.

Klíčové vlastnosti:

  • Ovládání pomocí jazyka Scratche nebo iOS aplikace
  • Široká škála vstupů a výstupů pro obsažení co největšího počtu programovacích lekcí
  • 4 senzory přiblížení v rozích
  • Senzor měření vzdálenosti
  • Senzory pro sledování předkreslené čáry
  • Nabízí možnost vložit popisovač - dokáže svou cestu nakreslit
  • Dobíjecí - nepotřebuje žádné baterie

 • Podrobnosti
 • Více informací
 • Hodnocení
Podrobnosti

Soubory ke stažení

Uživatelská příručka

Ino-bot Robot

Ino-Bot je jedním z nejpokročilejších robotů od firmy TTS, kterého lze naprogramovat pomocí jazyka Scratch nebo přes aplikaci. Děti od 7 let mohou s tímto robotem rozvíjet své programovací dovednosti a díky připojení přes Bluetooth uvidí výsledky v reálném čase. Průhledný kryt navíc umožňuje nahlédnout dovnitř Ino-Bota, prohlédnout si elektroniku a sledovat zabudované LED diody.

Ideální pro děti od 7 let

Ino-bot je jedním z nejpokročilejších robotů, se kterým se děti od 7 let mohou začít učit používat programovací jazyk Scratch a vytvářet tak složitější programy. Žáci tak rozvíjí nejenom své programovací schopnosti a logické myšlení, ale Ino-Bot v nich podněcuje i zájem o techniku a technologie – jeho průhledný kryt totiž přímo vybízí k prozkoumání. Ino-Bot nemá žádné směrové šipky, takže k jeho naprogramování je třeba tablet, chytrý telefon nebo počítač.

Dobíjecí baterie

Ino-Bot je napájen vestavěnou baterií, kterou můžete snadno dobíjet pomocí USB kabelu, který je součástí balení. Při plném nabití vydrží robot přibližně 6 hodin běžného používání (při nepřetržitém použití přibližně hodinu a půl). Pokud je baterie zcela vybitá, její plné nabití může trvat až 3 hodiny.

Pro úsporu energie je Ino-Bot vybaven funkcí přepnutí do úsporného režimu, která se aktivuje vždy, když robota nepoužíváte déle než 5 minut. Pro opětovné zapnutí stačí zmáčknout libovolné tlačítko. V režimu spánku spotřebovává robot velmi málo energie, takže nabitá baterie vydrží delší dobu. Pokud máte robotů více, můžete je snadno nabíjet najednou díky dokovací stanici. Ta umožňuje nabíjet až 6 Ino-Botů najednou a zároveň může posloužit i jako jejich uložiště.

Vestavěné senzory přiblížení, sledování čáry a další

Pro zpětnou vazbu je Ino-Bot vybaven reproduktorem, 8 RGB a 2 bílými LED diodami, díky čemuž je přístupnější i pro děti se zvláštními sluchovými či zrakovými potřebami. Ino-Bot umí cestu nejen nakreslit, ale je také vybaven senzory pro sledování čáry, takže dokáže sledovat předkreslenou trasu. Umí také s pomocí ultrazvukového senzoru měřit vzdálenost a je vybaven čtyřmi infračervenými senzory přiblížení, senzorem světla a zvuku.

Bluetooth

Ino-Bot robot je vybaven technologií Bluetooth, takže okamžitě vidíte své výsledky. Připojte robota ke svému tabletu, chytrému telefonu nebo počítači a začněte programovat.

Sofistikované a chytré programování

Ino-Bot nemá žádná příkazová tlačítka jako jednodušší roboti, proto je k jeho ovládání potřeba tablet, chytrý telefon nebo počítač s aplikací Ino-Bot. Robot se programuje pomocí vizuálního programovacího jazyku Scratch, díky čemuž není omezen délkou kroků ani úhlem otočení. Svůj program navíc můžete sledovat v reálném čase a v případě potřeby jej okamžitě opravit.

Rozmanité příslušenství a možnosti

Díky vestavěnému držáku na pero nebo fix můžete Ino-Bota naprogramovat tak, aby nakreslil základní i složitější geometrické tvary, číslice nebo písmena. Mechanismus pro zvednutí/spuštění pera navíc umožňuje naprogramovat robota tak, aby nekreslil pořád. Držák pera se dá zároveň použít i k upevnění držáku na kameru.

Pro rozšíření použití jazyku Scratch a funkcí Ino-Bota můžete použít také Scratch ovladač, který je ideální alternativou k použití klávesnice nebo myši v aplikaci Scratch. Kromě směrových tlačítek je vybaven potenciometrem, čtyřsměrným snímačem sklonu a nabízí dodatečné Scratch bloky. Spolu se Scratch ovladačem můžete použít i programovatelnou světelnou tabulku Scratch Rainbow Matrix s 64 individuálně nastavitelnými RGB diodami.

Aplikace Ino-Bot

K ovládání robota je třeba použít aplikaci Ino-Bot, ve které si naprogramujete požadovanou cestu pomocí vizuálního programovacího jazyku Scratch a jednotlivé algoritmy můžete i jednoduše zopakovat. Stačí mít k dispozici tablet, chytrý telefon nebo počítač, který je vybaven Bluetooth. Aplikace je ke stažení zdarma a je dostupná pro operační systémy iOS a Android.

Více informací
Více informací
Značka TTS Group
Barva Transparentní
Hodnocení
Přidat své hodnocení